Yangın İhbar Alarm ve Söndürme Sistemleri

A-Yangın İhbar Alarm Sistemleri:

Yangın tehlikesini, sahada bulunan dedektörler vasıtasıyla algılayan elektronik ihbar ve alarm sistemleridir. Konvansiyonel, analog adresli, digital adreslenebilir yangın alarm panelleri kullanılmaktadır.

• İyon, optik duman tipi yangın dedektörleri
• Sabit sıcaklık ve ısı artış hızı dedektörleri
• Lineer ısı artış dedektörleri
• Manuel butonlar
• Işın tipi dedektörler
• Alev dedektörleri
• Elektronik – flaşörlü alarm kornaları
• Genişleyebilir analog adresleri ve konvansiyonel yangın ihbar panelleri.

B-Yangın Söndürme Sistemleri:

• Sprinkler
• Gazlı söndürme Sistemleri

1-Şifre Paneli

LCD ve LED’li versiyonları mevcuttur. Bu keypadler üzerinden kurma-kapama işlemleri, programlama işlemleri, bypass işlemleri yapılabilmektedir.

2-Manyetik Kontak

14 mm – 38 mm vb. algılama aralığı ile kapı ve pencerelerde hareketli kısımlara konularak buralardan gelebilecek alarm bilgilerini panele aktarır.

3-Alarm Kontrol Paneli

Kullanılacak mekana bağlı olarak 4, 8, 18,24,32, 64,256 dedektör bağlanabilecek yapıdadır. Birden fazla keypad bağlanabilir. Bu sayede mekan içerisinde farklı noktalardan kurma-kapama yapılabilir. Panel markalarına göre hafızasın da 128,256 ve 512 olayı saklayabilir. PGM röle çıkışları sayesinde alarm , yangın vb. olaylara bağlı olarak röleler özelleştirilebilir. Contact ID, SIA vb. formattaki alarm verilerini bütünleşik telefon arama modülünden alarm merkezine iletir.

4-Pır Dedektör

PIR ( Passive Infrared Dedector) dedektörler korunan mekanda herhangi bir hareket olduğu zaman algılama yaparak alarm bilgisini panele aktarır. Günümüzde hayvan algılamayan, mikro dalga, dual vb. dedektörler piyasada mevcuttur. Yanlış alarm riskini ortadan kaldıran dual dedektörler ( Infrared + mikrodalga) günümüzde kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

5-Kamera Modülü

VVM 110 görsel doğrulama modülü, alarmı harekete geçiren bir olay olduğunda, yüksek kalitede, sıkıştırılmış, renkli video görüntülerini, OzVision uyumlu merkez istasyona aktararak, yanlış alarm verilmesini engelleyerek, düşük maliyetli bir çözüm sunar.VVM, Görüntülü Erişim Yazılımı (VAS) programının kurulması ile, standart telefon veya gsm şebekesi üzerinden müşterilere gönderdiği video görüntüsü ile alarmı harekete geçiren olaylardan müşteriyi haberdar ederek, müşterinin olayı uzaktan görebilmesini sağlar.

6-İnternet Alarm Kommunikatörü

PC-Link içinde yerleşik veya harici (bağımsız) Power864 ve MAXSYS kontrol panelleri ile desteklenme 2 yönlü, her an açık IP iletişimi,Yerel LAN/WAN ağı veya

Internet üzerinden çalışma, 128-bit AES şifreleme (NIST onaylı)DHPC destekler (dinamic IP adresleri), 2 farklı alıcıya veya IP adresine olayları rapor edebilme10/100BaseT ağları ile uyumlu4 yerleşik PGM girişi (PC5 108 bölge genişletici modülü kullanarak 12 girişe kadar yükseltilebilir.)2 PGM voltaj çıkışı, Concourse bazlı kablolama sistemi ile uyumlu UL AA Yüksek hat güvenliği ve ULC seviye 5 listelenme

7-Duman Dedektörü

Alarm panellerinde genellikle 4 telli röle tabanlı duman dedektörü kullanılmaktadır. Bu dedektörler optik olarak yangın alarm bilgisini panele aktarır.Alarm sisteminin kurulu ve kapalı olması önemli değildir, 24 saat aktif olarak çalışmaktadır.Enerji ve alarm bilgisini iki tel üzerinden taşıyabilen duman dedektörleri de panel marka ve modeline bağlı olarak kullanılabilmektedir.

8-Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırıldığında çıkarmış olduğu ses frekansına duyarlı olarak çalışan cihazlar, yanlış alarmlara sebebiyet vermesi nedeniyle ( ıslık sesine dahi ) günümüzde pek fazla kullanılmamaktadır.

9-Uzaktan Kumanda

Kompakt, cazip tasarım Sağlam, darbeye dayanıklı düğmeler Programlanabilen dört adet fonksiyon düğmesi Uzun ömürlü lityum piller (ürünün içinde) Yanlış alarmları engellemek için, panik alarmında tam üç saniyelik bekleme Çok işlevli kemer klipsi Güvenilir 433 MHz teknolojisiFCC, IC, UL VE ULC onaylı

Bu hizmetten yararlanmak istiyorum